TBMM SERASI / Gül istanbul Çiçek / Çiçekçi Esenyalı, Çiçekçiler Güzelyalı, Çiçek Siparişi Evora Evleri, Çiçek Gönder Aydıntepe, çiçek Yolla Aydınlı, Çiçekçisi İçmeler, çiçekçiler Kavakpınar, Çiçekçi Kaynarca, Pendik, Tuzla, Gül, Buket, Aranjman, Sepet, Çelenk, Gelin Ar
Bugün 23 Ekim 2021, Cumartesi         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
7
6.020

05393589287

24 SAAT WHATSAPP DESTEK HATTI

 

 

 

 

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

TBMM SERASI
30 Mart 2019, 09:26

Dünya parlamentoları arasında, 232 çeşit ağaç ve çalı türünün bulunduğu en büyük yeşil alana sahip Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bahçesindeki serada, 40 çeşit çiçek türü yetiştiriliyor.

TBMM serasında mevsimlik çiçekler, kesme çiçekler, aromatik bitkiler, iç mekan bitkileri, ağaç, ağaççık, çalı türleri üretiliyor. Kış ve yaz çiçekleri, kapalı ve açık mekan çiçekleri ayrı ayrı yetiştiriliyor. Kış çiçekleri, kasım ile haziran aylarının ortasına kadar, yaz çiçekleri ise haziran ve kasım ayları arasında toprakla buluşuyor. Meclis bahçesi, botanik bahçesi olmasının yanı sıra bitki çeşitliliği nedeniyle üniversite, lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri için de dış mekan dersliği gibi eğitim-öğretim fırsatları sunuyor.

KENT İÇERİSİNDE BİR DOĞA

TBMM serası görevlisi, Meclis bahçesinin ağaç ve bitki çeşitliliği açısından son derece zengin olduğunu belirterek, “Ladinler var, meşe ağaçları var, porsuk ağaçları, sedirler, meyve ağaçlarımız var. Japon elması, Sakura, Japon kirazı, Japon ayvası var. Pek çok ağaca ev sahipliği yapıyoruz. Ana vatanı Çin olan salkım söğüt var. Burası o anlamda çok zengin. Kent içerisinde bir doğa mevcut. Aynı zamanda burası pek çok kuşa da ev sahipliği yapıyor” dedi.